Korzystne i ekologiczne rozwiązanie dla firm

Korzystne i ekologiczne rozwiązanie dla firm

Wiele firm wciąż boi się, że fotowoltaika dla przedsiębiorstw to dodatkowy problem, który może je przytłoczyć. W praktyce jednak nie ma się czego obawiać, ponieważ instalacje fotowoltaiczne dla firm to działalność gospodarcza sama w sobie i podmioty zajmujące się realizacją projektów z tego zakresu oferują bardzo szerokie wsparcie na wszystkich etapach inwestycji.

Planowanie instalacji paneli słonecznych

Fotowoltaika dla firm zaczyna się zawsze od dokładnego rozpoznania potrzeb i możliwości w zakresie instalacji paneli. Rozpoznawanie potrzeb jest proste, ponieważ wystarczy zobaczyć, ile energii firma zużywa. Rozpoznawanie możliwości jest trudniejsze.

Pierwszy jego element to sprawdzenie fizycznie, gdzie panele fotowoltaiczne dla firm mogą zostać zamontowane. Jest to w końcu realna instalacja, dla której muszą istnieć odpowiednie warunki. Jeśli odpowiednie warunki istnieją, kolejnym krokiem jest inżynieria finansowa, czyli zapewnianie finansowania.

Koszty fotowoltaiki dla firm

Fotowoltaika dla biznesu to zazwyczaj koszty o co najmniej rząd wielkości wyższe od instalacji w domach. Dlatego potrzebna jest tutaj odpowiednia inżynieria finansowa i wykonawcy instalacji jak najbardziej się nią zajmują.

W praktyce oznacza to najpierw wyliczenie kosztu optymalnej dla danej firmy instalacji, a potem uzyskanie finansowania z różnych programów unijnych i rządowych, jak również skorzystanie z wszystkich innych dostępnych opcji, na przykład taniego kredytu dla firm, przewidzianego specjalnie dla takich instalacji. Sama firma nie musi w zasadzie nic robić, jeśli tylko udzieli podwykonawcy odpowiednich pełnomocnictw.