Opłacalna inwestycja w fotowoltaikę

Opłacalna inwestycja w fotowoltaikę

Zapotrzebowanie na odnawialne źródła energii ciągle rośnie, a fotowoltaika cieszy się coraz większym powodzeniem, zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Dowiedz się jak założyć panele słoneczne nie ponosząc wygórowanych kosztów takiej inwestycji. 

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Panele słoneczne mają niewątpliwie wiele zalet. Takie rozwiązanie nie tylko pomaga obniżyć rachunki i w dłuższej perspektywie zaoszczędzić sporo pieniędzy, ale przede wszystkim jest korzystne dla środowiska. Dużym plusem jest także uniezależnienie się od dostaw z elektrowni, co pozwala uniknąć problemów związanych z przerwami w dostawie prądu.

Jednak choć inwestycja w naturalne źródła energii jest opłacalna i po pewnym czasie się zwraca, faktem jest, że dla wielu osób założenie paneli słonecznych to duży, jednorazowy wydatek. Dlatego też pojawiło się wiele możliwości, które pozwalają znacząco zredukować te koszty. Można np. skorzystać z takich rozwiązań jak: kredyt na fotowoltaikę czy dotacje do fotowoltaiki.

Dofinansowanie do paneli słonecznych

Jeśli chcielibyśmy założyć panele fotowoltaiczne, a nasz budżet na to nie pozwala, warto skorzystać z rządowego programu “Mój Prąd 2021”. To bardzo korzystne dofinansowanie do fotowoltaiki, które dotyczy szerokiego grona odbiorców. Takie wsparcie może pokryć nawet połowę kosztów związanych z instalacją paneli, co więcej można też dodatkowo skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Dzięki temu, można o wiele niższym kosztem zamontować panele fotowoltaiczne.