Fotowoltaika - to się po prostu opłaca

Fotowoltaika – to się po prostu opłaca

Fotowoltaika dla firm to absolutna przyszłość. Zwłaszcza w przypadku branż, które wykorzystują bardzo duże ilości energii elektrycznej, fotowoltaika dla biznesu może oznaczać być albo nie być na rynku. Energia elektryczna jest bowiem kosztem, a te podmioty, które mają wyższe koszty od swojej konkurencji, znikają z rynku. Instalacje fotowoltaiczne są w teorii w stanie ograniczyć koszty prądu nawet do zera, chociaż taki scenariusz w praktyce raczej się nie zdarza.

Darmowy prąd dzięki fotowoltaice

Firma potrzebuje prądu. Prąd można znaleźć w gniazdu, ale żeby pojawił się gniazdku, ktoś go musi tam dostarczyć. Jeśli to robi elektrownia, trzeba jej za to zapłacić.

Fotowoltaika dla firm sprawia, że prąd możemy dostarczać sami sobie, a sobie płacić nie będziemy, dzięki czemu fotowoltaika dla firm to w zasadzie darmowy prąd. Nie jest to oczywiście aż takie proste, ponieważ zerwać związków z elektrownią nie można i prąd za darmo będzie tylko w czasie słonecznych dni, ale panele fotowoltaiczne dla firm zupełnie zmieniają znaczenie rachunków za prąd.

Rozliczenie prądu z fotowoltaiki dla firm

Fotowoltaika dla firm nie pozwoli na zupełne odcięcie się od sieci, ale instalacje fotowoltaiczne dla firm są w stanie produkować bardzo dużo prądu w czasie, kiedy świeci słońce. Zwłaszcza w lecie. Nadwyżki energii są odsyłane do sieci, a następnie można pobrać dokładnie taką samą ilość prądu nie płacąc za niego.

Można powiedzieć, że fotowoltaika dla przedsiębiorstw obejmuje przechowywanie prądu w sieci w czasie, kiedy mamy jego nadmiar. Nawet wliczając koszt inwestycji, własny prąd jest nieporównanie tańszy od tego z elektrowni.