Opłacalna inwestycja w panele fotowoltaiczne

Opłacalna inwestycja w panele fotowoltaiczne

W ostatnich latach możemy mówić o bardzo dynamicznym rozwoju jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne. Ich wykonywanie staje się bardzo popularnym sposobem na stworzenie takich warunków, w których będzie można być samowystarczalnym jeśli chodzi o produkcję prądu.

Taką możliwość warto będzie wykorzystać, szczególnie że obecnie będzie można również liczyć na program Mój Prąd 2021, który pozwala na uzyskanie dofinansowania na wykonanie takiej instalacji. Warto będzie z takiej możliwości skorzystać, by obniżyć wysokość własnej inwestycji w panele i jednocześnie szybciej uzyskać zwrot wydanych środków.

Panele fotowoltaiczne – sięgnij po dotację

Dotacja Mój Prąd 2021 to świetna propozycja dla tych wszystkich osób, które chcą się zdecydować na wykonanie instalacji z paneli fotowoltaicznych. Dofinansowanie będzie możliwe na instalacje, która bedzie wykonywana na domu jednorodzinnym czy gospodarstwie rolnym.

Jeśli ktoś zastanawia się nad jej wykonaniem warto się zapoznać z tym jakie możliwości są na rynku dostępne, by ewentualnie wybrać dla siebie dobrą firmę, której będzie można zlecić wykonanie takiej instalacji. Jednocześnie firmy, które je wykonują bardzo często zajmują się także przygotowywaniem dokumentów potrzebnych do uzyskania dotacji w ramach programu Mój Prąd 3.0.

Wniosek o dotację w programie Mój Prąd

Chcąc skorzystać z możliwości jakie daje NFOŚiGW Mój Prąd trzeba będzie złożyć stosowny wniosek. Dotacja jest możliwa na instalacje, która będzie tworzyła prąd w oparciu o panele fotowoltaiczne. te zaś trzeba będzie wcześniej dobrać do miejsca, w którym będą wykonane mając między innymi na uwadze to jak będą wybierane panele jeśli chodzi o wielkość domu i konieczną dla danego budynku moc instalacji.