Press "Enter" to skip to content

Wycieczka objazdowa po Bieszczadach – co warto zwiedzić

0

Nasze polskie Bieszczady są obszarem tak rozległym, a jednocześnie godnym większej uwagi, że nie sposób zwiedzić ich w jeden dzień i to przy wykorzystaniu pary nóg. Aby wczasy w górach spędzone były efektywnie warto postawić na wycieczkę objazdową. Zobaczcie, co jest szczególnie warte zwiedzenia podczas wypoczynku w Bieszczadach.

Przepiękna urbanistyka średniowiecza i renesansu

  • Zamość – to miasto zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest perłą polskiego renesansu. Zamość inaczej nazywany jest “Miastem Arkad”. Znajdują się w nim liczne synagogi i pałace, m.in. Pałac Zamoyskich.
  • Sandomierz – miejscowość ta, urokliwie położona na nadwiślańskiej skarpie, uświetni każde wakacje w pobliżu Bieszczad. Wyjątkowość tego miasta tkwi w jego układzie urbanistycznym, który zachował się aż z czasów średniowiecza.
  • Kazimierz Dolny – unikalny urbanistyczny układ tego miasta podziwiany jest przez turystów całego świata. Stylowe kamieniczki rodem z renesansu, piękny średniowieczny rynek, ruiny zamku z XIV w – sprawią, że każdy urlop, czy wakacje, zakończą się zakochaniem w urokach tego miasteczka.

Zalew Soliński – Idealną formą wypoczynku nad Zalewem Solińskim jest rejs statkiem. Warto także zwiedzić zaporę Solińską, która jest jedną z największych tamtejszych atrakcji i z której rozpościera się przepiękny widok na cały zalew. Na samej zaporze mieści się największy na świecie mural, obrazujący zwierzęta. Ci, którzy preferują bardziej aktywny urlop mogą skorzystać z tamtejszej wypożyczalni sprzętu pływającego.

Połonina Wetlińska – ta jedna z najpopularniejszych tras wycieczkowych w Bieszczadach słynie z niesamowicie malowniczych widoków. Punktem docelowym jest najwyższy dostępny przez turystów szczyt, czyli Osadzki (1253 m). Po drodze warte zwiedzenia jest kultowe schronisko “Chatka Puchatka”. Dla wszystkich miłośników flory i fauny będzie to idealna atrakcja na aktywny urlop.

Łańcut – jest to jeden z najlepiej zachowanych pałaców magnackich w Polsce. Wnętrze rezydencji uświetniają liczne dzieła sztuki, eksponaty i zabytkowe meble. Na zewnątrz rozciąga się przepiękny park z mnóstwem urokliwych alejek, fontann i rzeźb.

Nocleg – kiedy zacząć poszukiwania?

Myśląc o urlopie w górach pamiętajmy by nie odkładać poszukiwań noclegu na ostatnią chwilę. A co gorsze, jechać ”w ciemno” z nadzieją, że uda się coś znaleźć na miejscu. Właściciele kwater i pensjonatów rzadko kiedy przyjmują gości bez wcześniejszej rezerwacji. Tym, którzy chcą sprawnie i szybko znaleźć sprawdzony nocleg na wypoczynek polecamy korzystanie z serwisów z bazami noclegowymi z całej Polski.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *