Press "Enter" to skip to content

7 niezapomnianych miejsc w Tatrach

0

Ci którzy planują urlop w niedalekim czasie, ale jeszcze nie mają pomysłu, gdzie się wybrać, najlepszym pomysłem będą wczasy w polskich górach. Gdzie jak nie w Tatrach znajdziemy malownicze krajobrazy, niczym nie odbiegające od tych alpejskich. Unikalna flora i fauna obszarów Tatrzańskiego Parku Narodowego na pewno zrobi wrażenie nie tylko na miłośnikach przyrody. Jednak aby efektywnie spędzić wakacje w górach zaplanujmy nasz wypoczynek tak, aby zobaczyć jak najwięcej. Poniżej lista 7 niezapomnianych miejsc w polskich Tatrach, które obowiązkowo trzeba zwiedzić!

Kasprowy Wierch

ten najpopularniejszy szczyt w Polsce to świetna opcja dla, tych którzy nie są jeszcze doświadczeni w górskich wędrówkach. A to dlatego, że jest możliwość wjechania tam kolejką linową. Widok, który czeka turystów na górze wart jest każdego wysiłku i trudu!

Przeczytaj więcej
http://www.pkl.pl/kasprowy-wierch/kasprowy.html

Dolina Kościeliska

ta jedna z najpiękniejszych dolin w polskich górach ma blisko 9 km długości i wznosi się aż do górnej Grani Tatr. Trasa jest bardzo urozmaicona. Po drodze na turystów czeka m.in. Jaskinia Mroźna, Jaskinia Mylna, Smocza Jama i Schronisko Ornak.

Morskie Oko

obowiązkowe miejsce zwiedzania w czasie urlopu. Dlaczego? Morskie Oko to największe jezioro w całych Tatrach, miejscami osiągające głębokość ponad 50 m. Droga do jeziora to ponad 8 km. Ze wszystkich stron Morskie Oko otoczone jest szczytami gór, w tym Rysami. Po wyczerpującej wędrówce można udać się do schroniska im. Stanisława Staszica.

Przeczytaj więcej
http://schroniskomorskieoko.pl/pl/okolica#oko

Orla Perć

szlak ten uchodzi za najtrudniejszy w Tatrach, dlatego przeznaczony jest dla tych bardziej zaawansowanych miłośników gór. O jego zdobyciu marzy każdy turysta. Wart jest jednak trudu, gdyż po drodze na zwiedzających czekają liczne ekspozycje w skale. Na trasie zostały umocowane wspomagania, takie jak: drabinki, łańcuchy, liny i klamry.

Dolina Pięciu Stawów

ta piękna i rozłożysta dolina to obowiązkowy element wypoczynku w polskich Tatrach. Wbrew jej nazwie, na turystów czeka nie pięć, a sześć jezior. Największe wrażenie robi Wielki Staw Polski, który ma ciemnogranatową barwę, urokliwie kontrastującą z zielonymi łąkami i połaciami kosodrzewiny.

Dolina Chochołowska

coś w sam raz na aktywne wczasy i wypoczynek. Dolina ta uchodzi za najdłuższą w całych Tatrach i liczy ok. 10 km. Po drodze napotkamy Polanę Chochołowską słynącą z niesamowitego fioletowego dywanu krokusów.

Rysy

czyli najwyższy punkt na terenie Polski. Widok po wejściu na sam szczyt zapiera dech w piersiach. Przy dobrej pogodzie turyści są w stanie dostrzec nawet zabudowania Krakowa.

Nocleg – kiedy najlepiej rezerwować?

Mimo, że oferta noclegowa w Tatrach jest bardzo bogata i urozmaicona, warto pamiętać, że nasze polskie góry rocznie odwiedzają miliony turystów. Z tego powodu tak ważna jest wcześniejsza rezerwacja noclegu, aby wczasy były rzeczywiście udane. Poszukiwanie kwatery, czy apartamentu może ułatwić skorzystanie z portali, które zawierają sprawdzone i rekomendowane noclegi.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *