Press "Enter" to skip to content

20 atrakcji wartych zwiedzenia w Zakopanem

0

Wczasy w Zakopanem? Świetny wybór! Ale zanim wyruszysz na wymarzony urlop przygotuj plan zwiedzania, po to aby nie pominąć żadnej z tamtejszych atrakcji. Poniżej lista najważniejszych miejsc, która być może pomoże w ułożeniu harmonogramu wyjazdu.

1. Gubałówka – na Gubałówkę można wejść na pieszo, bądź dla tych bardziej wygodnych jest opcja wjazdu nowoczesną i szybka kolejką. Więcej: http://www.pkl.pl/gubalowka/gubalowka.html

2. Krupówki – ulica ta nazywana jest sercem Zakopanego. To tu, co roku przemierzają miliony turystów, po to by poczuć góralski klimat.
Więcej: http://muzeumtatrzanskie.pl/

3. Muzeum Tatrzańskie – gmach główny Muzeum mieści się na Krupówkach, a więc w samym centrum miasta.

4. Sanktuarium w Krzeptówkach – inaczej nazywane Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Jest to miejsce szczególne, ponieważ wybudowane w podzięce za uratowanie życia Janowi Pawłowi II w 1981 roku.
Więcej: http://www.smbf.pl/

5. Kolejka na Kasprowy Wierch – na samej górze czeka na nas Obserwatorium Meteorologiczne – najwyżej położony budynek w Polsce.

6. Giewont – to najbardziej charakterystyczny szczyt w polskich górach. A to za sprawą legendarnego 15-metrowego żelaznego krzyża, wbitego w sam wierzchołek Giewontu.

7. Antałówka – propozycja w sam raz na rodzinny spacer. Mimo, że Antałówka jest niewielkim wzniesieniem, to widoki roztaczające się na górze pięknie prezentują panoramę Zakopanego.

8. Teatr Witkacego – miejsce to, założone przez młodopolską bohemę 30 lat temu, od lat cieszy się sporym zainteresowaniem miłośników teatru. Więcej: http://www.witkacy.pl/

9. Muzeum Kornela Makuszyńskiego – muzeum mieści się w willi Opolanka. Znajdziemy tam rękopisy i księgozbiory pisarza. Przed budynkiem umieszczony został pomnik Makuszyńskiego wraz z Koziołkiem Matołkiem.
Więcej: http://muzeumtatrzanskie.pl/?venue=muzeum-kornelm-akuszynskiego

10. Aqua Park Zakopane – park wodny z mnóstwem atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Idealne miejsce do wypoczynku po wyczerpujących wędrówkach górskich. Więcej: http://www.aquapark.zakopane.pl/pl/

11. Bachledzki Wierch – obok Antałówki to druga łagodna trasa widokowa. Cztery kilometry malowniczych krajobrazów wartych zwiedzenia, choćby ze względu na brak tłumów na tej trasie.

12. Kaplica w Jaszczurówce – zabytkowa drewniana kaplica im. Najświętszego Serca Jezusa słynie z tego, że do jej budowy nie użyto gwoździ.

13. Centrum Edukacji Przyrodniczej – w tym jednym miejscu można zaznajomić się z florą, fauną, historią i geologią naszych polskich gór. Centrum prowadzone jest przez Tatrzański Park Narodowy.
Więcej: http://tpn.pl/poznaj/wystawy-1/poznaj/wystawy-14

14. Wielka Krokiew – czyli najsłynniejsza polska skocznia narciarska. Od 1990 roku odbywają się tu zawody o Puchar Świata. W okresie wakacyjnym bez problemu można ją zwiedzać.

15.Willa Koliba – budynek zaprojektowany przez Stanisława Witkiewicza – ojca Witkacego. W środku można znaleźć oryginalne meble i zastawy stołowe.
Więcej: http://muzeumtatrzanskie.pl/?venue=willa-koliba

16. Harenda – z wyciągu krzesełkowego na Harendzie można korzystać zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Odbywają się tu m.in. zawody Pucharu Świata w slalomie dla kobiet.
Więcej: http://www.harendazakopane.pl/pl/home/home

17. Muzeum Ornak – muzeum umieszczone w przepięknej góralskiej willi oddaje autentyczny styl zakopiański. W budynku znajdują się noclegi dla turystów.
Więcej: http://www.ornak.net.pl/

18. Kuźnice – w tej dzielnicy Zakopanego znajduje się m.in Zespół Dworsko-Parkowy im. Hrabiego Władysława Zamoyskiego, wystawy, a także plenerowa galeria zdjęć.

19. Cmentarz na Pęksowym Brzyzku – to najstarszy cmentarz w Zakopanem. Niektóre groby liczą nawet po 150 lat!

20. Willa Atma – inaczej muzeum Karola Szymanowskiego, wybitnego polskiego kompozytora i pianisty. W środku można znaleźć ciekawe ekspozycje związane z twórczością artysty.
Więcej: http://mnk.pl/oddzial/muzeum-karola-szymanowskiego

Nocleg w Zakopanem – kiedy zacząć poszukiwania?

Zakopanem to jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Polsce. Z tego też względu, myśląc o wypoczynku i urlopie warto poszukać nocleg kilka miesięcy wcześniej. Oferta jest bardzo szeroka – od kwater i apartamentów, po pensjonaty czy wielogwiazdkowe hotele. Aby dobrze wyselekcjonować najlepsze opcje, powinniśmy skorzystać z portali, na których znajdziemy sprawdzone i polecane noclegi na wakacje w Zakopanem.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *