Press "Enter" to skip to content

11 wyjątkowych miejsc w Kotlinie Kłodzkiej

0

Mimo, że historia Kotliny Kłodzkiej była bardzo burzliwa i niejasna, to jest to obszar idealny na urlop czy wakacyjny wypoczynek. Z dala od miejskiego zgiełku, wśród unikalnej flory i fauny oraz urokliwych gór, poczujemy się, jakbyśmy przenieśli się wehikułem czasu do innej epoki. A to za sprawą licznych atrakcji i cudownych miejsc, które czekają na miejscu każdego przybysza.

Co warto zobaczyć?

1. Jaskinia Niedźwiedzia – jest to najdłuższa jaskinia w polskich Sudetach. Jej nazwa pochodzi od szczątków niedźwiedzi z epoki lodowcowej, które znaleziono we wnętrzu.
Więcej: http://jaskinianiedzwiedzia.pl/

2. Zamek Książ – ten jeden z największych zamków w Europie położony jest niedaleko Wałbrzycha. Znajdują się tu piękne tarasy widokowe, wystawa poświęcona II wojnie światowej, sala duchów, stadnina koni, czy zabytkowa palmiarnia. Wszystko w sam raz na rodzinne wczasy w Kotlinie Kłodzkiej.
Więcej: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/

3. Złoty Stok – kopalnia Złota – na terenie dawnej kopalni znajduje się muzeum. W trakcie zwiedzania zobaczymy podziemny wodospad, czy muzeum minerałów. Aby te zwiedzić musimy wsiąść do pomarańczowej kolejki, która mknie przez podziemia kopalni.
Więcej: http://www.kopalniazlota.pl/pl/

4. Błędne Skały – to najciekawsze skalne miasteczko w Polsce docenił nawet sam reżyser “Opowieści z Narni”. Kompleks mieści się na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych. Trzeba naprawdę uważać by się tam nie zgubić!
Więcej: http://www.ziemia-klodzka.pl/bledne-skaly-labirynty

5. Ogród Bajek – to ciekawa propozycja nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Ogród umiejscowiony jest w Międzygórzu. Wszystkie postacie, które mieszczą się w bajkowym ogrodzie zostały własnoręcznie wyrzeźbione. Prócz bohaterów z dawnych bajek, takich jak Jaś i Małogosia, czy Koziołek Matołek, spotkam postacie współczesne np. Shreka. Więcej: http://www.miedzygorze.com.pl/atrakcje/ogrod_bajek.php

6. Muzeum Zabawek – to świetna atrakcja na urlop rodzin z dziećmi. Można tu znaleźć przeróżne zabawki, zarówno z Polski, jak i reszty świata. Więcej: http://www.muzeumzabawek.pl/

7. Kaplica Czaszek – aby wejść do wnętrza kaplicy trzeba mieć stalowe nerwy i sporo odwagi. Jak sama nazwa wskazuje w budynku tym znajduje się blisko 3 tysiące ludzkich czaszek i kości. Kapliczka znajduje się w Czermnej.
Więcej: http://www.czermna.pl/

8. Srebrna Góra – to XVIII- wieczne miasteczko, które uwieńczone jest wspaniałą Twierdzą Srebrnogórską słynie z dawnych domów tkaczy i górników. W okresie sezonowym odbywają się tu liczne inscenizacje grup rekonstrukcyjnych rodem z epoki.
Więcej: http://www.forty.pl/

9. Wodospad Wilczki – urlop w Kotlinie Kłodzkiej bez zobaczenia Wodospadu Wilczki? Niemożliwe! Jest to drugi co do wielkości wodospad w Sudetach położony w Masywie Śnieżnika. Aura wokół wodospadu jest niezwykle tajemnicza i urokliwa.
Więcej: http://www.miedzygorze.com.pl/atrakcje/wodospad_wilczki.php

10. Sztolnie Walimskie – jest to jeden z siedmiu kompleksów “Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Sztolnie uchodzą za jedną z największych inwestycji militarnych III Rzeszy.
Więcej: http://sztolnie.pl/

11. Droga Stu Zakrętów – czyli jedna z najpiękniejszych tras widokowych nie tylko w Sudetach, ale w całych polskich górach. Droga, wybudowana w XIX wieku, mieści się na szczytach Gór Stołowych. Długość szosy liczy ok. 22 km.

Gdzie najlepiej znaleźć nocleg?

Aby wczasy okazały się rzeczywiście udane, pamiętajmy o wcześniejszej rezerwacji noclegu. Jeśli planujemy urlop w sezonie wakacyjnym, warto zrobić ją nawet kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem. Pomocne w poszukiwaniach okazują się być portale, na których znajdziemy wiele propozycji kwater czy pensjonatów w jednym miejscu.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *